60 lat frajdy z jazdy

60 lat minęło jak jeden dzień. Gdy w roku 1959 Alec Issigonis - ojciec i  konstruktor samochodu MINI prezentował pierwsze MINI, na pewno nie sądził, że jego "dziecko" podbije serca milionów kierowców na całym świecie. Samochód, który miał być lekiem na kryzys paliwowy w Wielkiej Brytanii, stał się obiektem pożądania wielu milionów kierowców nie tylko w kraju z którego pochodzi, ale dosłownie wszędzie. Kontynuatorzy tradycji MINI nie mogli przegapić 60 rocznicy powstania tej kultowej marki. W hołdzie Issigonisowi oraz innym konstruktorom, którzy stworzyli pierwsze MINI, powstała edycja limitowana MINI Hatch - MINI 60 Years Edition.


Współczesne MINI mocno różni się od swojego protoplasty, jednak charakterystyczne elementy, szczególnie na zewnątrz samochodu, mocno podkreślają, że MINI, to jednak MINI i nie da się go przeoczyć. Obecnie marka jest oczywiście mocno zakorzeniona w tradycji, jednak jest otwarta na zmiany i rozwój. Edycja limitowana to model, który eksponuje zarówno brytyjskie korzenie, jak i zwinny charakter MINI. Dzięki ekskluzywnej stylistyce i wyposażeniu, które zachwycają jakością, MINI 60 Years Edition idealnie wyraża sportowy charakter marki, który jest wyraźnie odczuwalny nawet w codziennym ruchu miejskim. MINI w edycji specjalnej – 3- i 5-drzwiowe, każde z czterema wariantami silnika do wyboru – będzie dostępne od marca 2019 r

Lakier samochodu, który nazywamy w MINI "British Racing Green" nawiązuje do rajdowych sukcesów MINI i współpracy z konstruktorem Johnem Cooperem, który jest ojcem sukcesów sportowych MINI, między innymi w rajdzie Monte Carlo. Alternatywnie będzie można wybrać także cztery inne kolory lakieru.

Samochód w wersji limitowanej ma także kilka akcentów wizualnych związanych z 60-tymi urodzinami MINI. Logo 60 Years umieszczono nie tylko na lewym pasie na maskę silnika, ale także na ozdobnikach bocznych kierunkowskazów oraz na listwach progowych przy drzwiach kierowcy i pasażera. Wewnątrz można je także zauważyć na dopasowanych do danego modelu listwach ozdobnych, przednich zagłówkach i kierownicy. Jubileuszowy motyw jest też wyświetlany przez diodowy projektor po otwarciu drzwi kierowcy. Standardowe wyposażenie tej edycji MINI obejmuje sportową kierownicę skórzaną oraz fotele sportowe wykończone skórą MINI Yours Lounge 60 Years w ekskluzywnym kolorze Dark Maroon.

Samochód MINI Hatch 60 Years Edition będzie dostępny w następujących wersjach silnikowych: dwa silniki benzynowe i dwa silniki wysokoprężne o mocy od 100 kW (136 KM) do 141 kW (192 KM).


Przeczytaj także:


MINI Countryman S E najpopularniejszą hybrydą plug-in

Zwinne, wszechstronne, elektryzujące i do tego najpopularniejsze. Taka jest najchętniej wybierana w Polsce hybryda plug-in. Poznaj receptę na sukces MINI!

« Poprzedni

Wywiad: Czy nowe przepisy leasingowe utrudnią drogę do MINI?

Czy nowe przepisy mogą skomplikować zakup wymarzonego MINI? W naszym wywiadzie znajdziecie odpowiedzi na wszelkie nurtujące Was pytania!

Następny »

Telefon

e-mail

Adres

+48 42 613 66 40
mini@mini-premiumarena.pl
MINI Premium Arena
Rokicińska 190 92-412 Łódź