Elektryczne MINI coraz bliżej

Mobilność elektryczna coraz odważniej wkracza do naszej rzeczywistości. To co kiedyś wydawało się odległą przyszłością jest już właściwie na wyciągnięcie ręki. Po zaprezentowanym w 2017 roku aucie koncepcyjnym, czas na produkcję seryjną. Już w przyszłym roku premiera w pełni elektrycznego MINI Electric! Samochód będzie oczywiście dostępny także w naszym salonie w Łodzi.


MINI ma miejską mobilność we krwi. Nie dziwi więc, że już w 2019 roku premierę będzie mieć w pełni elektryczne MINI. Auto z zewnątrz będzie bardzo podobne do 3 drzwiowego MINI Hatch, jednak nie zabraknie w nim wielu innowacyjnych rozwiązań. Dzięki gokartowym właściwościom jezdnym oraz mocnemu silnikowi elektrycznemu MINI Electric zapewni radość z jazdy, a jednocześnie w pełni nada się do codziennego użytku oferując dodatkowo zerowe emisje zanieczyszczeń. Jeśli chodzi o zasięg baterii, będzie on wynosił około 250 km. Na ile w rzeczywistości wystarczy nam w pełni naładowany akumulator? Będzie to zależało głównie od naszego stylu jazdy. Jeśli potrzebujemy auto, które ma odnaleźć się w miejskiej dżungli i jednocześnie potrafimy się w niej odnaleźć - pełen akumulator powinien wystarczyć nam nawet na 2-3 dni jazdy.


Historia pokazuje, że elektryczne napędy w MINI mają sens. Już dziesięć lat odkąd MINI wykonało znaczący krok w przyszłość pod postacią MINI E i położyło fundamenty w BMW Group pod przygotowanie rozwiązań z zakresu mobilności elektrycznej do produkcji seryjnej. MINI E, który ujrzał światło dzienne w 2008 roku, był pierwszym całkowicie elektrycznym samochodem BMW Group przeznaczonym do codziennego użytkowania przez osoby prywatne, w ramach szeroko zakrojonych badań terenowych. Do ich przeprowadzenia zostało oddanych do użytku ponad 600 sztuk MINI E na całym świecie. Te egzemplarze pomogły uzyskać niezbędne informacje na temat wykorzystania samochodów elektrycznych, a następnie spożytkować pozyskaną wiedzę przy opracowaniu BMW i3.


Już w roku 2017 MINI na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowało elektryczny koncept. Samochód został przyjęty bardzo entuzjastycznie przez świat motoryzacji, dlatego postanowiono, że już w roku 2019 MINI Electric trafi do seryjnej produkcji. Samochód koncepcyjny charakteryzują dodatki aerodynamiczne, które zostały wyprodukowane za pomocą druku 3d. Zresztą, zobaczcie sami! My nie możemy się już doczekać!

Przeczytaj także:


Jak zmieniał się logotyp MINI przez lata?

Historia logotypu MINI jest równie ciekawa jak cała marka. Zabieramy Cię w podróż po historii. Ruszaj z nami!

« Poprzedni

Parada MINI w Kaliszu

Trzecia edycja Parady MINI Premium Areny odbyła się w Kaliszu. Wybór miejsca nie był przypadkowy. To właśnie tutaj znajduje się autoryzowany serwis MINI Premium Arena.

Następny »

Telefon

e-mail

Adres

+48 42 613 66 40
mini@mini-premiumarena.pl
MINI Premium Arena
Rokicińska 190 92-412 Łódź