MINI Paddy Hopkirk Edition

MINI Paddy Hopkirk Edition.

Numer 37 wraca do gry! MINI Paddy Hopkirk Edition, czyli ekskluzywny model stworzony specjalnie na cześć zwycięskiego kierowcy, który upamiętnia pierwszy triumf klasycznego modelu Mini podczas Rajdu Monte Carlo w 1964 roku. Model Edition dostępny od października 2020 roku w wersji 3 i 5-drzwiowego MINI Cooper S oraz MINI John Cooper Works.

W 1964 roku klasyczny Mini Cooper S odniósł pierwsze z trzech zwycięstw w klasyfikacji generalnej w legendarnym rajdzie Monte Carlo. Za kierownicą: 30-letni wówczas kierowca rajdowy z Irlandii Północnej Patrick „Paddy” Hopkirk. Na jego cześć MINI prezentuje teraz model Edition o ekskluzywnym wzornictwie i wyposażeniu upamiętniający jedno z najbardziej spektakularnych osiągnięć w historii międzynarodowych wyścigów samochodowych. Niezaprzeczalnym przypomnieniem o wyczynie Hopkirka w klasycznym Mini jest zwycięski numer startowy 37, który w stylizowanej formie znajduje się na drzwiach kierowcy i pasażera modelu Edition.


Gama modelowa.

MINI Paddy Hopkirk Edition dostępne będzie na wybranych rynkach od października 2020 roku jako 3-drzwiowe MINI Cooper S (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,4 – 6,1 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 147 – 139 g/km), 5‑drzwiowe MINI Cooper S (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,5 – 6,2 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 141 g/km) oraz MINI John Cooper Works (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,1 – 6,9 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 162 – 157 g/km). Podobnie jak słynny numer startowy i potężny silnik lakier w kolorze Chili Red i biały dach modelu Edition inspirowane są historycznym pierwowzorem.

Zwycięska jazda Hopkirka.

Niespodziewane zwycięstwo w Monte Carlo sprawiło, że Paddy Hopkirk stał się z dnia na dzień najsłynniejszym brytyjskim kierowcą rajdowym. Jednocześnie klasyczne Mini awansowało z outsidera i maskotki do legendy wyścigów samochodowych. Status ten umocnił się w kolejnych latach, gdy Mini Cooper S zdominowało Rajd Monte Carlo. Fińscy koledzy Hopkirka z zespołu, Timo Mäkinen i Rauno Aaltonen, dodali do kolekcji tytułów kolejne dwa zwycięstwa w 1965 i 1967 roku.

Przeczytaj także:


Nowy MINI Countryman

Wszystko co musisz wiedzieć o nowym modelu.

« Poprzedni

MINI Hatch 3-drzwiowy czy 5-drzwiowy?

MINI Hatch 3-drzwiowy czy 5-drzwiowy?

Następny »

Telefon

e-mail

Adres

+48 42 613 66 40
mini@mini-premiumarena.pl
MINI Premium Arena
Rokicińska 190 92-412 Łódź