Odświeżony MINI Clubman.

Granatowe nowe MINI Clubman

Uaktualniona stylistyka, ogromny wybór innowacyjnego wyposażenia oraz najnowsze technologie ułatwiające obsługę i łączność, to tylko część nowości standardowego i dodatkowego wyposażenia w nowym MINI Clubman. Najnowsza odsłona tego modelu zdecydowanie umacnia pozycję marki w segmencie samochodów kompaktowych premium.


Ewolucja kompaktowego stylu premium.

Stylowe, indywidualne i ekskluzywne to nie jedyne określenia, które przychodzą na myśl podczas kontaktu z karoserią nowego MINI Clubman. Kompaktowa charakterystyka tego nadwozia nie przekreśla wszechstronności, gdyż nowy MINI Clubman jako jedyny model w segmencie posiada sześcioro drzwi, a możliwość powiększenia bagażnika z 360 do 1250 L nieraz okaże się bezcenną cechą w codziennej eksploatacji. Jednym z elementów stylistycznie odróżniających nowe MINI Clubman od poprzednika, jest nowy grill atrapy chłodnicy. Obecnie rozciąga się on na cały zderzak.

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o modelach MINI Cooper S Clubman i MINI Cooper SD Clubman, których cechami szczególnymi są grill o wzorze plastra miodu, chromowane listwy we wlotach powietrza oraz chromowany emblemat z czerwonym „S” pośrodku. W tych modelach MINI, opcjonalne elementy zewnętrzne w kolorze Piano Black obejmują obwódki reflektorów i lamp tylnych oraz grill atrapy chłodnicy w błyszczącym kolorze czarnym zamiast chromu. Wyposażenie dodatkowe oferować będzie także dalsze możliwości indywidualizacji wyglądu zewnętrznego.

Paleta lakierów poszerzy się o trzy nowe warianty. Nowe MINI Clubman oferowane będzie w kolorach: Indian Summer Red metallic, British Racing Green metallic i MINI Yours Enigmatic Black metallic.

Większe bezpieczeństwo dzięki innowacji.

Charakterystyczne okrągłe reflektory halogenowe w nowym MINI Clubman zyskały na rozmiarze, a w ich wnętrzu pojawił się czarny klosz. Opcjonalne reflektory diodowe zostały zaprojektowane na nowo, co przełożyło się na odświeżoną stylistykę. Zmiany nie ominęły również modułów diodowych dla świateł mijania i drogowych, przez co teraz są znacznie jaśniejsze.

Lista opcji powiększyła się o adaptacyjne reflektory diodowe z funkcją Matrix dla świateł drogowych. Ta innowacyjna funkcja w nowym MINI Clubman oferuje zwiększoną widoczność przy jednoczesnym braku oślepiania innych kierowców na drodze. Jest to uzyskiwane przez aktywowanie i dezaktywowanie - niezależnie od siebie - konkretnych segmentów w światłach drogowych.

Zwinny, jak nigdy dotąd.

Z nowości w ofercie kół dostępne są 18-calowe obręcze ze stopów lekkich Multiray Spoke 2-tone i MINI Yours British Spoke 2-tone oraz 19-calowe John Cooper Works Circuit Spoke 2-tone.

Kolejną opcjonalną nowością jest sportowe zawieszenie obniżające nowego MINI Clubman o 10 mm. Dzięki niej samochód zyskuje dodatkową zwinność podczas pokonywania zakrętów. Poza tym, swojego nowego MINI można wzbogacić o opcjonalny adaptacyjny układ jezdny. Za pośrednictwem funkcji MINI Driving Modes daje on wybór pomiędzy dwoma charakterystykami pracy amortyzatorów.

Wiele opcji, jeden cel - zwinna jazda.

Najnowsza odsłona oferty silników oraz układów jezdnych w nowym MINI Clubman gwarantują typową dla tej marki zwinną jazdę. Na listę silników składają się trzy silniki benzynowe i trzy wysokoprężne o mocy od 75 kW/102 KM do 141 kW/192 KM (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,5 – 4,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 147 – 105 g/km). Opcjonalnie w połączeniu z najmocniejszymi silnikami oferowany jest też napęd na cztery koła ALL4. Rodzinę modeli w późniejszym czasie wzbogaci nowa edycja wybitnie sportowego MINI John Cooper Works Clubman.

W modelach MINI One Clubman, MINI Cooper Clubman, MINI Cooper S Clubman i MINI One D Clubman oprócz klasycznej 6-biegowej skrzyni manualnej dostępna jest opcjonalnie 7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia Steptronic. Ponadto w MINI Cooper S Clubman oferowana jest opcjonalnie 7-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic cechująca się niezwykle szybką zmianą biegów. W MINI Cooper D Clubman można opcjonalnie zastosować 8-stopniową skrzynię Steptronic, która standardowo znajduje się w MINI Cooper S Clubman ALL4, MINI Cooper SD Clubman oraz MINI Cooper SD Clubman ALL4, i którą można opcjonalnie zastąpić
w każdym z tych modeli 8-stopniową sportową skrzynią Steptronic.


Ciągle online.

W standardowym wyposażeniu nowego MINI Clubman znajduje się system audio z sześcioma głośnikami, bluetooth, gniazdo USB oraz kolorowy ekran 6,5’’ w centralnym zestawie wskaźników i kontroler MINI w konsoli środkowej.

Na liście opcji znalazł się system Connected Navigation. Umożliwia on dostęp do ogromnej liczby dodatkowych funkcji informacyjno-rozrywkowych oraz wygodny system nawigacyjny. Dla bardziej wymagających użytkowników nowego MINI producent opcjonalnie oferuje system Connected Navigation Plus, w którego skład wchodzi kolorowy ekran 8,8’’ z funkcją dzielenia ekranu, kontroler MINI Touch, drugie gniazdo USB oraz bezprzewodowe ładowanie kompatybilnych telefonów komórkowych.

W nowym MINI Clubman na stałe została zamontowana karta SIM w standardzie 4G, która umożliwia korzystanie z inteligentnego połączenia alarmowego
z automatycznym wykrywaniem lokalizacji pojazdu i stopnia ciężkości wypadku, a także z usług MINI TeleServices. Dodatkowo z opcjonalnym systemem Connected Navigation i Connected Navigation Plus daje też możliwość z korzystania z usługi Real Time Traffic Information dostarczającej danych o sytuacji na drogach
w czasie rzeczywistym, osobistej usługi Concierge, platformy internetowej MINI Online i przygotowania do Apple CarPlay.

Prócz powyższych obecna wersja aplikacji MINI Connected dostarcza szeroki zakres usług cyfrowych obejmujących wysyłanie celów podróży ze smartfonu do pojazdu oraz otrzymywanie informacji o idealnym czasie odjazdu.

Przeczytaj także:


Jeszcze więcej mocy!

MINI Clubman JCW & MINI Countryman JCW jeszcze mocniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

« Poprzedni

MINI zawsze w modzie.

Nasze MINI jest równie stylowe, intrygujące i przyciągające wzrok jak stylizacje na pokazie mody.

Następny »

Telefon

e-mail

Adres

+48 42 613 66 40
mini@mini-premiumarena.pl
MINI Premium Arena
Rokicińska 190 92-412 Łódź