Rajdowa historia MINI.

Mały samochód, wielki triumf

Tak gazety opisywały jedno z najbardziej spektakularnych zwycięstw w historii międzynarodowego sportu motorowego. W tym roku minęło 56 lat od dnia, w którym po raz pierwszy Mini Cooper S wygrał Rajd Monte Carlo. Jednak rajdowa historia MINI jest o wiele bardziej bogata. MINI może pochwalić się wieloma osiągnięciami w sportach motorowych. Dowiedz się więcej z rankingu czterech najlepszych wydarzeń w rajdowej historii MINI.KOBIETY NA SZCZYCIE.

Trzy lata po wprowadzeniu klasycznego modelu Morris Mini Cooper 997cc, Pat Moss nazwana królową prędkości wraz z drugim kierowcą Ann Wisdom wygrały holenderski Rajd Tulipanów. Dzięki temu historycznemu zwycięstwu marce Mini udało się stanąć w szeregu najbardziej utytułowanych marek w historii sportów motorowych.

MINI WRC - PIERWSZY TYTUŁ.

Luis Monzon za kierownicą MINI John Cooper Works WRC, jesienią 2013 roku zdobył pierwszy tytuł mistrzowski odnosząc zwycięstwo w rozgrywanych na asfalcie Rajdowych Mistrzostwach Hiszpanii. Dzięki pięciu wygranym w sześciu rundach, Monzon zapewnił sobie tytuł już na dwie imprezy przed końcem mistrzostw.

HAT-TRICK PODCZAS RAJDU DAKAR.

Zespół rajdowy w MINI ALL4 Racing w 2014 roku po raz trzeci raz z rzędu zwyciężył w Rajdzie Dakar. Ale oprócz tego, zespół zajął trzy czołowe miejsca - czyli całe podiom - w tej prestiżowej imprezy. Zdobywając tym samym aż pięć miejsc w ścisłej szóstce. 

RAJD MONTE CARLO - RAZY TRZY!

Dokładnie 24 stycznia 1964 roku, Patrick Barron "Paddy" Hopkirk i Henry Liddon zaszokowali cały motoryzacyjny świat, wygrywając Rajd Monte Carlo w Morris Mini Cooper S. Spektakularny sukces rajdowcom MINI udało się powtórzyć także w 1965 i 1967 roku. Dzięki tym wydarzeniom MINI zapewniło sobie stałe miejsce wśród motoryzacyjnej śmietanki.

Przeczytaj także:


MINI Hatch 3-drzwiowy czy 5-drzwiowy?

MINI Hatch 3-drzwiowy czy 5-drzwiowy?

« Poprzedni

MINI czeka w salonie.

Sprawdź listę aut gotowych do odbioru.

Następny »

Telefon

e-mail

Adres

+48 42 613 66 40
mini@mini-premiumarena.pl
MINI Premium Arena
Rokicińska 190 92-412 Łódź