MINI John Cooper Works.

Białe MINI John Cooper Works

RASOWY WYŚCIGOWY WYGLĄD.
DUCH ZWYCIĘZCY.

Wszystkie modele John Cooper Works są tworzone po to, aby budzić Twoje emocje, zanim jeszcze usiądziesz za kierownicą. Design inspirowany rajdami samochodowymi, najwyższej jakości materiały oraz nawiązujący do brytyjskich aut wyścigowych opcjonalny, ekskluzywny kolor Rebel Green sprawiają, że John Cooper Works jest klasą samą dla siebie. Przekonaj się o jego wyjątkowości podczas bezpłatnej jazdy testowej.
Dostępne samochody


NA PRZEKÓR STEREOTYPOM.

POCZĄTEK.

Początki John Cooper Works sięgają roku 1946 roku. W tamtym czasie Charles Cooper wraz z synem Johnem założyli firmę Cooper Car Company, której zadaniem była produkcja samochodów wyścigowych. Tworzenie pierwszych pojazdów przez rodzinną firmę, odbywało się w niewielkim warsztacie w angielskiej miejscowości Surbiton. Pomimo skromnych początków, jak się później okaże, ich działalność miała wnieść ogromne zmiany w świat sportów motorowych i jednocześnie stworzyć fundament pod chlubną rajdową tradycję, z której John Cooper Works słynie na całym świecie po dziś dzień.

ODKRYTY POTENCJAŁ.

Na początku Cooper Car Company zajmowała się produkcją jednomiejscowych samochodów wyścigowych Formuły 3. Rewolucyjny silnik i umiejscowienie go z tyłu dały rezultaty w postaci ogromnych sukcesów w klasie 500 cm3. Dzięki swemu geniuszowi John Cooper zdobył mistrzostwo świata Formuły 1 oraz tytuł mistrza świata konstruktorów.

Po powyższych sukcesach, mistrz wśród konstruktorów, dostrzegł potencjał w świeżo wprowadzonym na rynek Mini. Chcąc zrealizować swoje założenia wobec tego modelu, John Cooper wyposażył małe, skromne rodzinne auto w mocniejszy silnik, nowe hamulce i bardziej precyzyjny układ kierowniczy. Był to rok 1961.

Tym projektem udowodnił, że jest prawdziwym wizjonerem w swojej dziedzinie. W 1964 roku marka Mini Cooper była już znana na całym świecie. Samochody spod tego znaku wygrywały w najważniejszych międzynarodowych imprezach – także w prestiżowym Rajdzie Monte Carlo w 1964, 1965 i 1967 roku.

NOWA ERA.

Markę Mini w 2001 roku przejął koncern BMW Group, zmieniając jej nazwę na MINI. To przejęcie i odświeżenie marki spowodowały ogromy wzrost zainteresowania tuningiem modeli MINI oraz kontynuowaniem chlubnej tradycji John Cooper Works. Rok 2006 przyniósł podrasowane, limitowane MINI Cooper S z pakietem John Cooper Works GP. Było to najszybsze MINI na rynku, które potrafiło w mniej niż 6,5 sekundy rozpędzić się do 100 km/h. Wyprodukowano jedynie dwa tysiące egzemplarzy.

W 2007 roku markę John Cooper Works – a wraz z nią całą technologię i wiedzę – przejął koncern BMW Group. Rok po tym przejęciu zaprezentowano dwa nowe modele MINI John Cooper Works. W roku 2013 zespół z koncernu BMW po raz kolejny zaprezentował zaledwie dwa tysiące sztuk, nowej odsłony MINI John Cooper Works GP, o mocy 218 KM generowanej z czterocylindrowego turbodoładowanego silnika.

Tradycja zapoczątkowana w 1946 roku kontynuowana jest do dziś. Najnowsze modele spod znaku MINI John Cooper Works także pozostawią rywali w tyle. To właśnie team MINI JCW niedawno jako pierwszy ujrzał flagę w biało-czarną szachownicę kończącą wyścig na torze Daytona. A po czterech kolejnych triumfach w Rajdzie Dakar członkowie zespołu rajdowego X-raid MINI John Cooper Works doskonale zaprezentowali się podczas Rajdu Dakar 2019. Pięć załóg uplasowało się w pierwszej dziesiątce, a team zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Logo John Cooper Works


PODSTAWOWA CHARAKTERYSTYKA.

KOŁA: 18" LM R{der John Cooper Works Cup Spoke 2-tone with runflat tyres

PASY NA MASKĘ SILNIKA: Pasy na maskę silnika w kolorze czarnym i białym

KOLOR DACHU: Do wyboru są 3 kolory dachu

LUSTERKA ZEWNĘTRZNE: Dostępne są 3 kolory lusterek zewnętrznych


DOSTĘPNE SILNIKI I OPCJE.

MOC: 231 PS (170 kW)

TYP SILNIKA: Benzyna

ZUŻYCIE PALIWA: 7,3 - 7/100 km

EMISJA CO2: 167 - 158 g/km

SKRZYNIA BIEGÓW: Manualna, Sportowa Automatyczna

NAPĘD: Napęd na jedną oś

Logo John Cooper Works

PRZYJRZYJ SIĘ Z BLISKA.SPRAWDŹ GO W PRAKTYCE.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na darmową jazdę testową

Telefon

e-mail

Adres

+48 42 613 66 40
mini@mini-premiumarena.pl
MINI Premium Arena
Rokicińska 190 92-412 Łódź